FRONTLINE® Spot On 3x1 ampułka dla kota

59,90 zł
Brutto
Ilość

FRONTLINE® Spot On preparat owadobójczy na kleszcze, pchły i wszy dla kotów

1 ampułka dla kota - do jednorazowego użycia

FRONTLINE® Spot On ma postać płynu, który gwarantuje Twojemu zwierzęciu ochronę przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom. Dostępny jest w pipetach których zawartość stanowi pojedynczą dawkę indywidualną.

FRONTLINE® Spot On jest produktem wygodnym w użyciu i odznaczającym się wysoką skutecznością. Wystarczy jeśli podasz go 1 raz na miesiąc, aby zapewnić Twojemu zwierzęciu ochronę prze inwazją pcheł, kleszczy i wszołów.

Zakres działania preparatu:

- Frontline Spot On zabija przed upływem 12 godzin, 98 - 100% pcheł. Chroni psa przed inwazją pcheł do 3 miesięcy. Pchły są nosicielami chorób zakaźnych, dlatego ważne jest, aby u psów stosować środki i preparaty owadobójcze. Ciągłe ugryzienia pcheł powodują u zwierząt nieustanne drapanie, w wyniku czego doprowadza to do zaczerwień i w poźniejszym stadium do uszkodzenia naskórka i skóry.

- Frontline Spot On zabezpiecza przed kleszczami na okres od 3 do 5 tygodni. Preparat zabija wszystkie formy rozwojowe kleszczy pasożytujących na zwierzęciu przed upływem 48 godzin. Kleszcze tak samo jak pchły są nosicielami wielu chorób zakaźnych. Przenoszone przez kleszcze bakterie, mogą wywoływać u zwierząt groźne dla życia infekcje i choroby, kończące się nieraz śmiercią.

- Frontline Spot On zabija w 100% wszy obecne na zwierzęciu. Wszy to wyjątkowo dokuczliwe pasożyty. Żywią się obumarłymi komórkami skóry i sierścią zwierzęcia, na którym pasożytują, mogą również ssać jego krew. Osobniki dorosłe, jak i jaja pasożytów widoczne są okiem na powierzchni okrywy włosowej. Jaja przytwierdzają się do włosów natomiast dorosłe owady pełzają po powierzchni skóry przyczyniając się do jej silnego podrażnienia. Sierść długa i gęsta stanowi idealne siedlisko dla wszołów.

FRONTLINE® Spot On dostosowany jest do wielkości psa, działa tak delikatnie, że można go bezpiecznie stosować już u szczeniąt od 10 tygodnia życia, oraz u karmiących lub ciężarnych matek. Dotarcie preparatu do wszystkich partii ciała trwa od 24 do 48 godzin. Nie należy kąpać zwierzęcia 48 godzin przed aplikowaniem preparatu a także do 48 gogzin po aplikacji. Póżniej kąpiele są możliwe, gdyż woda nie osłabia działania preparatu.

Sposób podawania

Przed podaniem preparatu prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższą instrukcją.

Wyjmij pipetkę z opakowania chroniącego przed dostępem dzieci. Podważ i usuń aluminiową osłonkę chroniącą pipetkę. Otwórz pipetkę. Trzymając ją pionowo i z dala od Twojej twarzy i ciała - odłam jej końcówkę wzdłuż zaznaczonej linii. Nanieś FRONTLINE® Spot On bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Wprowadź końcówkę pipetki przez sierść zwierzęcia (odgarniając sierść) aż do samej skóry między łopatkami. Wyciśnij dokładnie całą zawartość pipetki na skórę między łopatkami:

- u kotów w dwóch miejscach na skórze między łopatkami

- u psów w jednym miejscu na skórze między łopatkami.

Zalecenia w zakresie ostrożności w stosowaniu FRONTLINE® Spot On są takie same, jak przy innych środkach owadobójczych:

- nie dotykać okrywy włosowej przed wyschnięciem preparatu

- unikać kontaktu bezpośredniego środka ze skórą

- umyć ręce wodą z mydłem po aplikacji preparatu

- nie palić, nie pić w trakcie aplikacji

- preparat przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla dzieci.