FRONTLINE® Spray 100ml

69,90 zł

(699,00 zł za litr)

Brutto
Ilość

FRONTLINE® Spray -  preparat owadobójczy na kleszcze, pchły i wszy dla psów

FRONTLINE® Spray ma postać płynu, który gwarantuje Twojemu zwierzęciu ochronę przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom. Jest produktem wygodnym w użyciu i odznaczającym się wysoką skutecznością.

Zakres działania preparatu:

- Frontline zabija przed upływem 12 godzin, 98 - 100% pcheł. Chroni psa przed inwazją pcheł do 3 miesięcy. Pchły są nosicielami chorób zakaźnych, dlatego ważne jest, aby u psów stosować środki i preparaty owadobójcze. Ciągłe ugryzienia pcheł powodują u zwierząt nieustanne drapanie, w wyniku czego doprowadza to do zaczerwień i w poźniejszym stadium do uszkodzenia naskórka i skóry.

- Frontline zabezpiecza przed kleszczami na okres od 3 do 5 tygodni. Preparat zabija wszystkie formy rozwojowe kleszczy pasożytujących na zwierzęciu przed upływem 48 godzin. Kleszcze tak samo jak pchły są nosicielami wielu chorób zakaźnych. Przenoszone przez kleszcze bakterie, mogą wywoływać u zwierząt groźne dla życia infekcje i choroby, kończące się nieraz śmiercią.

- Frontline zabija w 100% wszy obecne na zwierzęciu. Wszy to wyjątkowo dokuczliwe pasożyty. Żywią się obumarłymi komórkami skóry i sierścią zwierzęcia, na którym pasożytują, mogą również ssać jego krew. Osobniki dorosłe, jak i jaja pasożytów widoczne są okiem na powierzchni okrywy włosowej. Jaja przytwierdzają się do włosów natomiast dorosłe owady pełzają po powierzchni skóry przyczyniając się do jej silnego podrażnienia. Sierść długa i gęsta stanowi idealne siedlisko dla wszołów.

Nie należy kąpać zwierzęcia 48 godzin przed aplikowaniem preparatu a także do 48 godzin po aplikacji. Póżniej kąpiele są możliwe, gdyż woda nie osłabia działania preparatu.

Sposób podawania - płyn należy stosować w dawce 3-6 ml na 1 kg masy ciała zwierzęcia. Przy dawkowaniu należy chronić oczy zwierzęcia.

Wskazówki co do stosowania FRONTLINE® są takie same, jak przy innych środkach owadobójczych:

- nie dotykać okrywy włosowej przed wyschnięciem preparatu

- unikać kontaktu bezpośredniego środka ze skórą

- umyć ręce wodą z mydłem po aplikacji preparatu

- nie palić, nie pić w trakcie aplikacji

- preparat przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla dzieci.