legend
 • legend

ScanVet ArthroFlex preparat na stawy 500ml

219,90 zł
Brutto
Ilość

ARTHROFLEX – specjalistyczny preparat w syropie do stosowania doustnego poprawiający funkcjonowanie stawów

W jakim celu podawać ARTHROFLEX ?

 • wspomagająco w leczeniu stawów
  • w zaburzeniach ruchu na tle sztywności stawów
   • w okresie rozwoju chrząstki stawowej u młodych psów
    • profilaktycznie jako ochrona obciążonych stawów.

    ARTHROFLEX to specjalistyczny preparat normalizujący metabolizm chrząstki stawowej i poprawiający funkcjonowanie stawów. Chondroityna oraz glukozamina są podstawowymi składnikami substancji międzykomórkowej tkanki chrzęstnej. Uczestniczą w regeneracji chrząstki stawowej, zapobiegają mikrouszkodzeniom stawów powstającym podczas intensywnego ruchu, a w konsekwencji zapobiegają również występowaniu szkodliwych dla zdrowia stanów zapalnych. Witamina C i mangan są niezbędne w syntezie kolagenu, który jest składnikiem substancji międzykomórkowej. Wyciąg z Harpagophytum procumbens oraz M.S.M. działają przeciwzapalnie. We wczesnej fazie stosowania preparatu związki te znacząco ograniczają bolesność i obrzęk stawów.

    Wskazania: ARTHROFLEX przeznaczony jest głównie dla psów a także dla innych hodowlanych zwierząt mięsożernych. Preparat stosuje się w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju chrząstki stawowej. Jego podawanie zaleca się szczególnie w przypadkach niechęci do ruchu spowodowanych zaburzeniami funkcjonowania stawów na tle zwyrodnienia. Może być także stosowany wspomagająco w leczeniu innych uszkodzeń stawów lub zaburzeń rozwojowych chrząstki stawowej.

    Stosowanie / dawkowanie: podawać doustnie, dawkowanie uzależnione jest od celu stosowania, wieku i masy zwierzęcia.

    • psy młode: profilaktycznie2.5ml/dzień przez 3 miesiące, leczniczo: 4ml/dzień przez 2-4 tygodni lub do ustąpienia objawów
     • psy dorosłe: o masie ciała do 40kg - leczniczo: 5ml/dzień przez 14-28 dni lub do ustąpienia objawów, następnie dawkę można zmniejszyć do 2.5ml/dzień.

     Trwałość 24 miesiące od daty produkcji. Przechowywać w pokojowej temperaturze w oryginalnym opakowaniu.

SCANVET