Dr SEIDEL FLAWITOL OMEGA 6 skóra i sierść 60 kapsułek

49,90 zł

(1 188,10 zł za kg)

Brutto
Ilość

Preparat odżywczy przeznaczony dla psów i kotów wzbogacający dietę w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe. Obecność w diecie NNKT warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój organizmu. NNKT nie są syntetyzowane w organizmie zwierząt i ludzi, dlatego niezwykle ważne jest ich podawanie w formie dodatków do pożywienia. Preparat wspomaga utrzymanie odpowiedniej struktury sierści i skóry, wpływając na ich zdrowy i piękny wygląd. Zalecany jest przede wszystkim w okresie linienia, gdy sierść jest sucha, matowa lub łamliwa. Polecany także w fazie przygotowania do wystaw. Systematyczne podawanie preparatu wspomaga leczenie łupieżu, stanów zapalnych i zakażeń skóry, miejscowego łysienia, łagodzi świąd.Zawarte w kapsułkach oleje z wiesiołka i ogórecznika wzmacniają komórki nerwowe, mięśniowe, układ krążenia oraz wydalniczy. Dodatkowo flawonoidy działają przeciwnowotworowo.

Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się regularne podawanie preparatów przez min. 6 tygodni. Profilaktycznie powinny być podawane w sposób ciągły. Można wycisnąć zawartość kapsułki na karmę.
psy: 1 kapsułka na 5kg masy ciała psa na dzień
koty: 1 kapsułka na 5kg masy ciała na dzień

Składniki: olej z wiesiołka 15 mg; olej z ogórecznika 250 mg; olej z siemienia lnianego 190 mg; żelatyna. Dodatki (w kapsułce 500 mg): witamina E 1 mg; flawonoidy 20 mg; cynk 80 ?g, metionina 15 mg. Składniki analityczne (opracowane metoda wyliczeniowa): zawartosc tłuszczu 67%; białko 23%; włókno surowe 0%; popiół surowy 2%; sód 0%, GLA 10%.

Składniki aktywne

- Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT) z rodziny n-3 i n-6 otrzymywane z olejów roslinnych. Oleje te są bogate w kwas linolowy (LA) i inne kwasy tłuszczowe, co gwarantuje uzyskanie wymaganego poziomu kwasu gamma linolenowego (GLA) odpowiedzialnego m.in. za ograniczenie procesów zapalnych. Obecnosc w diecie NNKT warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój organizmu. NNKT nie sa syntetyzowane w organizmie zwierzat i ludzi, dlatego niezwykle ważne jest ich uzupełnianie w formie dodatków do pożywienia

- Flawonoidy: naturalne przeciwutleniacze. Wzmacniaja odpornosc organizmu, przeciwdziałaja wielu chorobom, w tym nowotworom oraz opózniaja procesy starzenia. Dodatkowo flawonoidy w preparacie Flawitol Omega 6 zwiekszaja biodostepnosc NNKT oraz zabezpieczaja je przed niekorzystnymi przemianami wolnorodnikowymi.

- Witamina E oraz cynk: witamina E oraz cynk, zawarte w preparacie Flawitol Omega 6, wspomagaja działanie Niezbednych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, wpływajac na poprawe stanu skóry i wygladu siersci

- Oleje z wiesiołka i ogórecznika: wzmacniaja komórki nerwowe, miesniowe, układ krażenia oraz wydalniczy.

Dr SEIDL