Dr Seidel Szampon z chlorheksydyną 220ml

35,90 zł

(163,18 zł za litr)

Brutto
Ilość

Skoncentrowany szampon dr Seidla z chlorheksydyna jest doskonałym preparatem pielęgnacyjnym do stosowania w czasie terapii stanów zapalnych skóry wywołanych: zakażeniami bakteriami gram-dodatnimi i gram-ujemnymi, zakażeniami grzybiczymi (w tym drożdżaki), zaburzeniami wywołanymi nadwrażliwoscia i w dermatozach zależnych od hormonów. Ze wzgledu na dwubiegunowa budowe czasteczkową, chlorheksydyna wykazuje przedłużone działanie.

Szampon nie podrażnia skóry i błon śluzowych. Zawiera łagodne srodki myjęce, dzięki czemu nadaje się do częstego stosowania.

Zalecenia

Preparat pielegnacyjny przeznaczony do stosowania w czasie terapii:

- zakażen bakteryjnych:

- powierzchniowych: zapalenie fałdów skóry (pyska, warg, sromu, ogona, tułowia)

- powierzchownych: liszajec, powierzchowne bakteryjne zapalenie mieszków włosowych

- głębokich: tradzik psów, pododermatitis

- zakażen grzybiczych:

- Malassezia pachydermatis

- dermatofitozy

- zaburzen wywołane nadwrażliwoscia (ze wzgledu na towarzyszące wtórne infekcje skóry o podłożu bakteryjnym oraz na tle Malassezia pachydermatis):

- atopia

- nadwrażliwosc pokarmowa

- alergiczne pchle zapalenie skóry

- dermatoz zależnych od hormonów (ze wzgledu na towarzyszace wtórne infekcje skóry o podłożu bakteryjnym oraz na tle Malassezia pachydermatis): płciowych (u niekastrowanych samców i niesterylizowanych suk), nadczynnosci kory nadnerczy (psy), niedoczynnosci tarczycy (psy)

Składniki aktywne

- Chlorheksydyna - substancja wykorzystywana w medycynie lekarskiej już od 1957 roku ze wzgledu na jej skuteczność. Zawartośc w szamponie 3%. Mechanizm jej działania oparty jest na powinowactwie do ujemnych jonów błony komórkowej bakterii, dlatego te¿ ma silniejsze działanie w stosunku do bakterii G(+) (np. gronkowca Staphylococcus intermedius) ni¿ do bakterii G(-). Ze wzgledu na dwubiegunowa budowe czasteczkowa wykazuje przedłużone działanie bakteriobójcze. Cechuje sie również wysoka skutecznoscią w eliminowaniu zakaąen grzybiczych

w tym drożdżaków (np. Malassezia pachydermatis). Nie ma własciwości drażniacych i jest nietoksyczna.

Sposób użycia

- Starannie wyczesac psa przed kapiela

- Zwilżyc siersć letnia woda.

- Rozprowadzić szampon aż do wytworzenia piany.

- Po 5 minutach dokładnie spłukać.

- W razie koniecznosci zabieg można powtórzyć. Podczas kąpieli chronić uszy, oczy oraz pysk zwierzęcia. W przypadku problemów skórnych czestotliwość i sposób użycia skonsultoważ z lekarzem weterynarii.

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscach niedostepnych dla dzieci.

Skład

Aqua, Decyl Glucoside, Lauramidopropyl Betaine, Chlorhexidine Digluconate, PEG-75 Lanolin, Cocamide DEA, PEG-7

Glyceryl Cocoate, Hydrolyzed Collagen, Sodium Benzoate.

Opakowania

220ml

Dr SEIDL