VetExpert KalmVet 60 kapsułek łagodzenie stresu

76,90 zł
Brutto
Ilość

KalmVet - łagodzi objawy stresu i niepokoju u zwierząt

Zaleca się podawać sytuacyjnie w okolicznościach stresujących tj. zjawiska pogodowe, podróże, fajerwerki, nowi domownicy. Wspomagająco przy zaburzeniach lękowych i nadpobudliwości. Wykazuje również działanie wspomagające przy agresji oraz wszelkich zaburzeniach behawioralnych.

Skład:

Tryptofan jest aminokwasem będącym prekursorem neuromediatora serotoniny. Zwiększenie ilości tryptofanu w diecie prowadzi do zwiększenia jego stężenia w mózgu, co pobudza wytwarzanie serotoniny, która po uwolnieniu do szczelin synaptycznych może łączyć się z różnymi podtypami receptorów. Poprzez działanie na te receptory w różnych częściach mózgu serotonina kontroluje wiele funkcji fizjologicznych, m.in. uwalnianie hormonów, ból, apetyt, a także samopoczucie oraz behawior.

W badaniach przeprowadzonych na psach wykazano, że zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu może zmniejszać występowanie agresji, samouszkodzeń i zwiększać odporność psów na stres.

Rumianek (Chamomilla recutita) poza szeregiem innych działań biologicznych, posiada także właściwości przeciw lękowe. Zawarta w wyciągu z rumianku apigenina przyłącza się do receptorów benzodiazepinowych i wykazuje działanie przeciw lękowe oraz łagodne działanie uspokajające.

Jej działanie potwierdzono u pacjentów z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi. W wyciągu z rumianku znajdują się także inne związki niż apigenina, które wiążą się z receptorami benzodiazepionowymi i receptorami dla kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) w mózgu i mogą być odpowiedzialne za uspokajające działanie rumianku.

Waleriana, czyli wyciąg substancji czynnych z kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis), jest od wielu lata znana jako substancja o łagodnym działaniu uspokajającym i przeciw lękowym.

Mechanizm jej działania opiera się na obecności związków terpenowych, a przede wszystkim kwasu walerenowego oraz kwasu gamma-aminomasłowego (GABA).

Substancje czynne zawarte w wyciągu wiążą się z wieloma receptorami dla neurotransmiterów, w tym z receptorem - HT5A, który bierze udział w modulacji uczucia lęku.

Działanie przeciw lękowe wyciągu z kozłka lekarskiego wykazano u wielu gatunków zwierząt oraz ludzi.

Doskonała smakowitość i wygodna forma miękkiej kapsułki Twist Off.

 

Dawkowanie:

1 kapsułka - do 10 kg masy ciała dziennie.

2 kapsułki - do 25 kg masy ciała dziennie.

3 kapsułki dziennie powyżej 25 kg masy ciała dziennie.

VETEXPERT